Jeszcze raz o podatku dochodowym 

Do jednostki krajowej PZD ciągle wpływają zapytania, czy osoba zbywająca własność nasadzeń, urządzeń i obiektów znajdujących się na działce płaci podatek dochodowy od otrzymanego z tego tytułu wynagrodzenia. 
                                                <czytaj więcej>
Zakończył się Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Delegatów PZD - relacja 

Zakończył się Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Polskiego Związku Działkowców. Wzięli w nim udział delegaci z całej Polski. Zebrali się w celu uchwalenia zmian w Statucie wynikających ze zmiany ustawy o stowarzyszeniach. Proponowane przez Krajową Radę PZD zmiany są efektem końcowym wielomiesięcznych prac i konsultacji ze środowiskiem działkowców w całym kraju. 
                                          <czytaj więcej>
KALSK – ARGO TARGI !!!
Zarząd zamierza zorganizować wyjazd chętnych na „AGRO-TARGI” do Kalska w dniu 2.06.2018 roku.
Warunkiem zorganizowania wyjazdu jest pełne obłożenie autokaru, dlatego zapisy przyjmowane będą do dnia 1.05.2018r. na telefon 
 604 268 962.
KOMUNIKAT!!!
Dnia 23.04.2018 roku o godz. 16,00 nastąpi oszacowanie szkód wyrządzonych przez dziki. Zarząd zwraca się do wszystkich tych działkowców, którzy dokonali zgłoszenia powstałych szkód aby w/w terminie przebywali na działce wraz z dokumentacją fotograficzną oczekując na przybycie komisji.
DZIAŁKOWIEC!


W listopadowym numerze działkowca został zamieszczony artykuł nt: naszego ogrodu

Z A P R O S Z E N I E !!!

Zarząd zaprasza działkowców na uroczyste obchody „Dnia Działkowca 2017” oraz 120 rocznicy powstania ogrodnictwa działkowego w naszym kraju.
W/w uroczystości odbędą się w dniu 2 września przy Domu Działkowca godz. 15,00.
W trakcie uroczystości ogłoszone zostaną wyniki przeglądu działek i konkursu „Moje kwiaty” połączone z wręczeniem wyróżnionym nagród.
Wśród uczestników przeprowadzona zostanie loteria kwiatowa.

Zapraszamy!!!
Z A P R O S Z E N I E !!!

Zarząd zaprasza działkowców na uroczyste obchody „Dnia Działkowca 2017” oraz 120 rocznicy powstania ogrodnictwa działkowego w naszym kraju.
W/w uroczystości odbędą się w dniu 2 września przy Domu Działkowca godz. 15,00.
W trakcie uroczystości ogłoszone zostaną wyniki przeglądu działek i konkursu „Moje kwiaty” połączone z wręczeniem wyróżnionym nagród.
Wśród uczestników przeprowadzona zostanie loteria kwiatowa.

Zapraszamy!!!
Zielona Rzeczpospolita Zima w ROD 2017

W najnowszym numerze "Zielonej Rzeczpospolitej - Zima w ROD 2017 - wypoczynek, praca, walka" polecamy uwadze artykuły dotyczące medialnego ataku na działkowców, ogrody i PZD oraz reakcji środowiska działkowego, m.in.: STOP kłamstom o PZD, W drodze po sprawiedliwość, Zło, którego nigdy nie było, Prawda jedno ma imię, Ogród jak marzenie i inne. Ponadto informacje o działalności Związku, okręgów, obronie ogrodów przed likwidacją i roszczeniami, a także o pomocy prawnnej dla działkowców i zarządów ROD. W najnowszym numerze nie mogło też zabraknaąćinformacji o tym, jak wiele dobrych inicjatyw związanych z Otwartym Programem Społecznego Rozwoju ROD pojawiło się w ogrodach, a także o inwestycjach i zbliżających się Walnych Zebraniach Sprawozdawczych w ROD. Zachęcamy do czytani
 20.01.2017
KOMUNIKAT Prezydium KR PZD z dnia 5 czerwca 2017 r. ws. zmiany zasad wycinki drzew na terenach ROD

W dniu 17 czerwca 2017 r. wchodzi w życie część przepisów nowelizujących ustawę z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, które zaostrzają warunki wycinki drzew. Zmianie ulegają również zasady usuwania drzew z terenów rodzinnych ogrodów działkowych.
                                                         <czytaj więcej>
5.06.2017
                    POWIADOMIENIE!

   W dniach 21,24,25 kwietnia br.
            w godz. 16,00 -18,00
            oraz w dniu 22 kwietnia
             w godz. 14,00 – 16,00
 należy dokonać odbioru wyliczeń 
                 opłat na 2017 rok.
             UWAGA!!!
W biurze Zarządu w dniach od 
   3.04 do 8.04 2017r.
    w godz. od 15,00 do 17,00
można pobierać wyliczenia    wysokości opłat za użytkowanie        działki na 2017 rok.
28.03.2017
                                          UWAGA KONKURS!

Zarząd ogłasza konkurs pt. "Moje kwiaty". Celem konkursu jest popularyzacja pięknych kwiatów, które upiększają nasze działki. Aby wziąć udział w konkursie należy w  terminie do dnia  5 sierpnia br. nadesłać na adres meilowy zaciszezagan@gmail.com 5 zdjęć wybranych przez siebie okazów kwiatowych. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czasie obchodów Dnia Działkowca 2017. Działkowcy najładniejszych okazów zostaną obdarowani atrakcyjnymi upominkami rzeczowymi. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej, przesłanie zdjęć jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikacje. 
Zapraszamy do udziału w konkursie.
22.06.2017
                                                           
                                  <link do mapy>
"Materiały przedstawiane na antenie powinny być prawdziwe"

Media publiczne zobowiązane są do przedstawiania rzetelnych informacji, a nie manipulowanie faktami. Dziennikarz powinien przedstawić wszystkie strony konfliktu dotyczącego likwidacji Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bohaterów Września" w Warszawie a nie tylko stanowisko wyodrębnionego stowarzyszenia ogrodowego. Przedstawiając spojrzenie jednej strony z pominięciem osób bezpośrednio związanych z likwidacją ogrodu na cele publiczne uważamy, że jest to typowa manipulacja jakiej dopuściła się pani Anita Gargas w czasie emisji programu w dniu 23 listopada 2016 roku" - piszą działkowcy z ROD Zacisze w Żaganiu.
                             <czytaj więcej>
13.12.2016
Informator Działkowca

W najnowszym numerze Informatora Działkowca: Interpelacje poselskie w sprawie śmieci, Odbyły się Krajowe Dni Działkowca, Jubileuszowe posiedzenie KR PZD, Moc atrakcji w ROD, Dobre wiadomości dla ROD płyną z NFOŚiGW, Opłaty za radio i telewizję w ROD, Zgłoś się do konkursu z okazji 35-lecia PZD, Porady ogrodnicze. Polecamy lekturze!
Katalog Wiosna 2017 wydawnictwa "działkowiec" 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem sprzedaży wysyłkowej wydawnictwa "działkowiec", który został przygotowany w związku z rozpoczynającym się już za chwilę sezonem działkowym - Wiosna 2017. W ofercie sprzedaży wysyłkowecj sklepu "działkowiec" znajdują się wyjątkowo piękne i atrakcyjne odmiany kwiatów, bylin, pnączy, drzew ozdobnych, a także drzew i krzewów owocowych w atrakcyjnych dla działkowca cenach. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem.

Najnowszy Informator Działkowca

W najnowszym Informatorze Działkowca przeczytasz m.in.: Spotkanie z Rzecznikiem, Krajowe Dni Działkowca i Jubileusz PZD, Przegląd ogrodów i działek, Czym grozi nielegalne budownictwo w ROD?, Inwestycje w ROD w 2015 roku. Serdecznie polecamy lekturze!
         
 
Najnowszy Informator Działkowca

W najnowszym Informatorze Działkowca: 35-lecie istnienia PZD; Konkurs Jubileuszowy - "PZD - historia i wspomnienia"; Wspólne świętowanie!; Zakończono przegląd ROD i działek; PZD walczy z opłatami za śmieci; Problem meldowania w ROD; Milionowe inwestycje w ogrodach oraz wyniki konkursów krajowych i porady ogrodnicze. Polecamy lekturze!

PODZIĘKOWANIA!!!

Do Zarządu ogrodu wpłynęło podziękowanie dla działkowców i Zarządu za aktywny udział w  okręgowych Dniach Działkowca w Żarach.
                            <czytaj więcej>
8.09.2016
Gazeta Regionalna

 O naszym Dniu Działkowca zamieściła informację w wydaniu z dnia 9.09.2016 rok.

<czytaj więcej>
9.09.2016
W specjalnym jubileuszowym wydaniu Zielonej Rzeczpospolitej z okazji 35-lecia PZD, polecamy lekturze m.in: Trudna droga do jubileuszu, czyli słowo od Prezesa PZD; Działkowcy o PZD; 35 lat wspólnej historii PZD i działkowców; PZD w liczbach 1981-2016; Kim są polscy działkowcy?; PZD = dobra ustawa dla działkowców; Inicjatywa "Stop Rozbiórkom Altan"; Podatkowe zwycięstwo PZD; Walka o prawa działkowców w "specustawach"; Działkowcy chcą być w PZD; Rok 1990 - 6 tygodni grozy; PZD reguluje stan prawny gruntów; Roszczenia do gruntów ROD; Ogrody nie blokują rozwoju miast; Te programy zmieniły oblicza ogrodów; Wspólnie budujemy przyszłość; Polacy potrzebują ogrodów; Konkurs jubileuszowy. 
DEBATA SPOŁECZNA – POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW

W dniu 23 maja br. gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w ramach debaty społecznej poświęconej bezpieczeństwu.
Tematami debaty były następujące zagadnienia:
- zapobieganie i zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu;
- bezpieczeństwo seniorów;
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym;
- promowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”
                                      <czytaj więcej>
Gazeta Regionalna o debacie społecznej <czytaj więcej>
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

Dnia 18 marca 2017 roku w naszym ogrodzie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w czasie którego dokonano podsumowania działalności Zarządu za 2016 rok. Zebranie otwarł Prezes Zarządu Karol Wojtysiak serdecznie witając przybyłych działkowców członków PZD, przybyłego na nasze zebranie Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Zielonej Górze Pana Mariana Pasińskiego oraz Honorowego Prezesa Pana Władysława Gałka. 
                                <czytaj więcej>
19.03.2017
            DEBATA SPOŁECZNA 

 W dniu 14 października 2016 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Żaganiu odbyło się spotkanie przedstawicieli policji z działkowcami. W debacie na temat bezpieczeństwa ze strony działkowców udział wzięli gospodarze ogrodów wchodzących w skład ROD „Niezapominajka” oraz przedstawiciele z ogrodów „Bajka” i „Zacisze”. 

                            <czytaj więcej>
Apel KR PZD do Zarządów ROD oraz działkowców 

Krajowa Rada PZD zwraca się z apelem do wszystkich struktur Związku o konsekwentne stosowanie ustawy o ROD. Regulaminu ROD, Statutu PZD i innych przepisów związanych z zarządzaniem i funkcjonowaniem ROD oraz poprawne egzekwowanie obowiązującego prawa od działkowców. Nikt nie może dostarczać nawet pozorów wypaczania ustawy o ROD i przepisów związkowych. Równie ważnym aspektem jest okazywanie przez Zarządy ROD i działaczy ogrodowych empatii w relacjach z użytkownikami działek, a także - jeśli jest to możliwe - rozwiązywanie trudnych lub spornych spraw w oparciu o przepisy prawa z poszanowaniem zasad społecznych
                                             <czytaj więcej>
Komunikat Krajowej Rady PZD dot. zasady wycinki drzew i krzewów od 1 stycznia 2017 r. 

Nowelizacja przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, która weszła w życie 1 stycznia 2017 r., w znacznym zakresie zmieniła dotychczasowe zasady usuwania drzew i krzewów – także na działkach w ROD. Podkreślenia jednak wymaga, że działkowcy nie zostali objęci ogólnym wyłączeniem od uzyskiwania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów. Uprawnienie to zostało bowiem przyznane jedynie osobom fizycznym, które są właścicielami nieruchomości. Działkowiec zaś jest wprawdzie właścicielem nasadzeń, natomiast nieruchomość (działka) jest przez działkowca dzierżawiona.
                                                             <czytaj więcej>
13.01.2017
List Prezydium KR PZD do Rzecznika Praw Obywatelskich 

Kolejny już raz instytucja Rzecznika staje się bronią w walce przeciwko ustawie o ROD, a metodą podważania zapisów jest kwestionowanie działalności PZD i podważanie jego znaczenia dla ogrodnictwa działkowego w Polsce. Tym razem w swoim wystąpieniu RPO zwrócił uwagę na rzekome problemy, jakich doświadczają nowe stowarzyszenia próbujące się wyłączyć. 
                                                     <czytaj więcej>
21.03.2017
                       DZIAŁKA ROKU         2017!!!      
Zarząd ogłasza Konkurs pn. "Działka Roku 2017". W konkursie udział wezmą działki zgłoszone przez działkowców w terminie do dnia 20 lipca br. Zgłoszenia przyjmowane będą w trakcie dyżurów tj. w dniach 4, 11, 18 w godz. 17,00-18,00 lub meilowo na adres zaciszezagan@gmail.com. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez Komisję Konkursową w trakcie obchodów Dnia Działkowca.
Zapraszamy chętnych do udziału w konkursie.
                                                               Zarząd
28.06.2017
"Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze" 
Jestem działkowcem od wielu lat i jestem przyzwyczajony do tego, że Polski Związek Działkowców różni ludzie szkalują w bardzo niewybredny sposób. Byłem jednak w błędzie myśląc, że media publiczne podając informację na antenie sprawdzają dogłębnie wszelkie okoliczności i rzetelnie przedstawiają dany temat" - pisze Karol Wojtysiak z ROD Zacisze w Żaganiu.
                          <czytaj więcej>

Uchwały walnego zebrania 2017

"Związek nigdy nie podobał się mącicielom i frustratom" 

Czy był Pan na ogrodzie i widział uzbrojonych ludzi chcących walczyc z kimkolwiek? A może Pan ma jakieś urojenia, bo ja jestem na działkach każdego dnia i nigdzie nie spotkałem nikogo, kto chciałby toczyć jakieś boje. Myślę sobie, że zanim zacznie się pisac na jakiś temat, to najpierw trzeba go zgłębić - pisze w liście do redaktora Marcina Wójcika działkowiec i Prezes ROD "Zacisze" w Żaganiu Karol Wojtysiak.
                                <czytaj więcej>