OKRĘGOWE DNI DZIAŁKOWCA ŻARY – 2016


Dnia 27 sierpnia 2016 roku w Żarach odbyły się Okręgowe Dni Działkowca, w których braliśmy czynny udział poprzez uczestnictwo w wystawach. Do konkursów zgłosiliśmy następujące wystawy; plonów, koszy iwieńców oraz kronik. Ogród nasz w ramach Okręgowego przeglądu ogrodów „Ogród Roku 2016” został wyróżniony pucharem, okolicznościowym dyplomem oraz nagrodą pieniężną za modernizację .


Miłym akcentem było wyróżnienie działki nr 208 Państwa Węglik tytułem „Działka Roku 2016”, która w przegądzie Okręgowym zdobyła I miejsce. Również wiele satysfakcji dał nam udział w konkursach, i tak w Konkursie Plonów wyróżnienie oraz nagroda rzeczowa w postaci kosy spalinowej. Uczestnictwo w wystawie Koszy i Wieńców za wieniec I miejsce i nagroda w postaci „Soda Pluss Warnik Elektryczny 10L”, natomiast nasza Kronika  została wyróżniona i nagrodzona „Cell-Fast Zestaw Dsicover”.

Okręgowe obchody dni działkowca przebiegały w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, uczestnicząc w takiej imprezie nawiązuje się nowe znajomości a przede wszystkim jest to możliwość dokonania wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z dorobkiem innych ogrodów z terenu naszego zielonogórskiego Okręgu. Zdobyte nagrody i wyróżnienia zmobilizują nas do jeszcze lepszej i wydajniejszej pracy w przyszłości dla dobra ogrodu i działowców.

Wszystkim biorącym udział w przygotowaniu oraz prezentacji wystaw serdecznie dziękujemy.


                                                                                                                      < więcej zdjęć w galerii>

Nasze przygotowania