Z A P R O S Z E N I E !!!

Zarząd zaprasza działkowców na uroczyste obchody „Dnia Działkowca 2017” oraz 120 rocznicy powstania ogrodnictwa działkowego w naszym kraju.
W/w uroczystości odbędą się w dniu 2 września przy Domu Działkowca godz. 15,00.
W trakcie uroczystości ogłoszone zostaną wyniki przeglądu działek i konkursu „Moje kwiaty” połączone z wręczeniem wyróżnionym nagród.
Wśród uczestników przeprowadzona zostanie loteria kwiatowa.

Zapraszamy!!!
KOMUNIKAT Prezydium KR PZD z dnia 5 czerwca 2017 r. ws. zmiany zasad wycinki drzew na terenach ROD

W dniu 17 czerwca 2017 r. wchodzi w życie część przepisów nowelizujących ustawę z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, które zaostrzają warunki wycinki drzew. Zmianie ulegają również zasady usuwania drzew z terenów rodzinnych ogrodów działkowych.
                                                         <czytaj więcej>
5.06.2017
                                          UWAGA KONKURS!

Zarząd ogłasza konkurs pt. "Moje kwiaty". Celem konkursu jest popularyzacja pięknych kwiatów, które upiększają nasze działki. Aby wziąć udział w konkursie należy w  terminie do dnia  5 sierpnia br. nadesłać na adres meilowy zaciszezagan@gmail.com 5 zdjęć wybranych przez siebie okazów kwiatowych. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czasie obchodów Dnia Działkowca 2017. Działkowcy najładniejszych okazów zostaną obdarowani atrakcyjnymi upominkami rzeczowymi. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej, przesłanie zdjęć jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikacje. 
Zapraszamy do udziału w konkursie.
22.06.2017
                                                           
                       DZIAŁKA ROKU         2017!!!      
Zarząd ogłasza Konkurs pn. "Działka Roku 2017". W konkursie udział wezmą działki zgłoszone przez działkowców w terminie do dnia 20 lipca br. Zgłoszenia przyjmowane będą w trakcie dyżurów tj. w dniach 4, 11, 18 w godz. 17,00-18,00 lub meilowo na adres zaciszezagan@gmail.com. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez Komisję Konkursową w trakcie obchodów Dnia Działkowca.
Zapraszamy chętnych do udziału w konkursie.
                                                               Zarząd
28.06.2017
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

Dnia 18 marca 2017 roku w naszym ogrodzie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w czasie którego dokonano podsumowania działalności Zarządu za 2016 rok. Zebranie otwarł Prezes Zarządu Karol Wojtysiak serdecznie witając przybyłych działkowców członków PZD, przybyłego na nasze zebranie Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Zielonej Górze Pana Mariana Pasińskiego oraz Honorowego Prezesa Pana Władysława Gałka. 
                                <czytaj więcej>
19.03.2017

Uchwały walnego zebrania 2017

DEBATA SPOŁECZNA – POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW

W dniu 23 maja br. gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w ramach debaty społecznej poświęconej bezpieczeństwu.
Tematami debaty były następujące zagadnienia:
- zapobieganie i zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu;
- bezpieczeństwo seniorów;
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym;
- promowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”
                                      <czytaj więcej>
Gazeta Regionalna o debacie społecznej <czytaj więcej>
Katalog Wiosna 2017 wydawnictwa "działkowiec" 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem sprzedaży wysyłkowej wydawnictwa "działkowiec", który został przygotowany w związku z rozpoczynającym się już za chwilę sezonem działkowym - Wiosna 2017. W ofercie sprzedaży wysyłkowecj sklepu "działkowiec" znajdują się wyjątkowo piękne i atrakcyjne odmiany kwiatów, bylin, pnączy, drzew ozdobnych, a także drzew i krzewów owocowych w atrakcyjnych dla działkowca cenach. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem.
List Prezydium KR PZD do Rzecznika Praw Obywatelskich 

Kolejny już raz instytucja Rzecznika staje się bronią w walce przeciwko ustawie o ROD, a metodą podważania zapisów jest kwestionowanie działalności PZD i podważanie jego znaczenia dla ogrodnictwa działkowego w Polsce. Tym razem w swoim wystąpieniu RPO zwrócił uwagę na rzekome problemy, jakich doświadczają nowe stowarzyszenia próbujące się wyłączyć. 
                                                     <czytaj więcej>
21.03.2017
Apel KR PZD do Zarządów ROD oraz działkowców 

Krajowa Rada PZD zwraca się z apelem do wszystkich struktur Związku o konsekwentne stosowanie ustawy o ROD. Regulaminu ROD, Statutu PZD i innych przepisów związanych z zarządzaniem i funkcjonowaniem ROD oraz poprawne egzekwowanie obowiązującego prawa od działkowców. Nikt nie może dostarczać nawet pozorów wypaczania ustawy o ROD i przepisów związkowych. Równie ważnym aspektem jest okazywanie przez Zarządy ROD i działaczy ogrodowych empatii w relacjach z użytkownikami działek, a także - jeśli jest to możliwe - rozwiązywanie trudnych lub spornych spraw w oparciu o przepisy prawa z poszanowaniem zasad społecznych
                                             <czytaj więcej>
Komunikat Krajowej Rady PZD dot. zasady wycinki drzew i krzewów od 1 stycznia 2017 r. 

Nowelizacja przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, która weszła w życie 1 stycznia 2017 r., w znacznym zakresie zmieniła dotychczasowe zasady usuwania drzew i krzewów – także na działkach w ROD. Podkreślenia jednak wymaga, że działkowcy nie zostali objęci ogólnym wyłączeniem od uzyskiwania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów. Uprawnienie to zostało bowiem przyznane jedynie osobom fizycznym, które są właścicielami nieruchomości. Działkowiec zaś jest wprawdzie właścicielem nasadzeń, natomiast nieruchomość (działka) jest przez działkowca dzierżawiona.
                                                             <czytaj więcej>
13.01.2017
czytaj więcej <3><2><1>
Zielona Rzeczpospolita Zima w ROD 2017

W najnowszym numerze "Zielonej Rzeczpospolitej - Zima w ROD 2017 - wypoczynek, praca, walka" polecamy uwadze artykuły dotyczące medialnego ataku na działkowców, ogrody i PZD oraz reakcji środowiska działkowego, m.in.: STOP kłamstom o PZD, W drodze po sprawiedliwość, Zło, którego nigdy nie było, Prawda jedno ma imię, Ogród jak marzenie i inne. Ponadto informacje o działalności Związku, okręgów, obronie ogrodów przed likwidacją i roszczeniami, a także o pomocy prawnnej dla działkowców i zarządów ROD. W najnowszym numerze nie mogło też zabraknaąćinformacji o tym, jak wiele dobrych inicjatyw związanych z Otwartym Programem Społecznego Rozwoju ROD pojawiło się w ogrodach, a także o inwestycjach i zbliżających się Walnych Zebraniach Sprawozdawczych w ROD. Zachęcamy do czytani
 20.01.2017
                    POWIADOMIENIE!

   W dniach 21,24,25 kwietnia br.
            w godz. 16,00 -18,00
            oraz w dniu 22 kwietnia
             w godz. 14,00 – 16,00
 należy dokonać odbioru wyliczeń 
                 opłat na 2017 rok.
             UWAGA!!!
W biurze Zarządu w dniach od 
   3.04 do 8.04 2017r.
    w godz. od 15,00 do 17,00
można pobierać wyliczenia    wysokości opłat za użytkowanie        działki na 2017 rok.
28.03.2017
                                  <link do mapy>
            DEBATA SPOŁECZNA 

 W dniu 14 października 2016 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Żaganiu odbyło się spotkanie przedstawicieli policji z działkowcami. W debacie na temat bezpieczeństwa ze strony działkowców udział wzięli gospodarze ogrodów wchodzących w skład ROD „Niezapominajka” oraz przedstawiciele z ogrodów „Bajka” i „Zacisze”. 

                            <czytaj więcej>
"Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze" 
Jestem działkowcem od wielu lat i jestem przyzwyczajony do tego, że Polski Związek Działkowców różni ludzie szkalują w bardzo niewybredny sposób. Byłem jednak w błędzie myśląc, że media publiczne podając informację na antenie sprawdzają dogłębnie wszelkie okoliczności i rzetelnie przedstawiają dany temat" - pisze Karol Wojtysiak z ROD Zacisze w Żaganiu.
                          <czytaj więcej>
"Materiały przedstawiane na antenie powinny być prawdziwe"

Media publiczne zobowiązane są do przedstawiania rzetelnych informacji, a nie manipulowanie faktami. Dziennikarz powinien przedstawić wszystkie strony konfliktu dotyczącego likwidacji Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bohaterów Września" w Warszawie a nie tylko stanowisko wyodrębnionego stowarzyszenia ogrodowego. Przedstawiając spojrzenie jednej strony z pominięciem osób bezpośrednio związanych z likwidacją ogrodu na cele publiczne uważamy, że jest to typowa manipulacja jakiej dopuściła się pani Anita Gargas w czasie emisji programu w dniu 23 listopada 2016 roku" - piszą działkowcy z ROD Zacisze w Żaganiu.
                             <czytaj więcej>
13.12.2016
"Związek nigdy nie podobał się mącicielom i frustratom" 

Czy był Pan na ogrodzie i widział uzbrojonych ludzi chcących walczyc z kimkolwiek? A może Pan ma jakieś urojenia, bo ja jestem na działkach każdego dnia i nigdzie nie spotkałem nikogo, kto chciałby toczyć jakieś boje. Myślę sobie, że zanim zacznie się pisac na jakiś temat, to najpierw trzeba go zgłębić - pisze w liście do redaktora Marcina Wójcika działkowiec i Prezes ROD "Zacisze" w Żaganiu Karol Wojtysiak.
                                <czytaj więcej>
W specjalnym jubileuszowym wydaniu Zielonej Rzeczpospolitej z okazji 35-lecia PZD, polecamy lekturze m.in: Trudna droga do jubileuszu, czyli słowo od Prezesa PZD; Działkowcy o PZD; 35 lat wspólnej historii PZD i działkowców; PZD w liczbach 1981-2016; Kim są polscy działkowcy?; PZD = dobra ustawa dla działkowców; Inicjatywa "Stop Rozbiórkom Altan"; Podatkowe zwycięstwo PZD; Walka o prawa działkowców w "specustawach"; Działkowcy chcą być w PZD; Rok 1990 - 6 tygodni grozy; PZD reguluje stan prawny gruntów; Roszczenia do gruntów ROD; Ogrody nie blokują rozwoju miast; Te programy zmieniły oblicza ogrodów; Wspólnie budujemy przyszłość; Polacy potrzebują ogrodów; Konkurs jubileuszowy. 
Informator Działkowca

W najnowszym numerze Informatora Działkowca: Interpelacje poselskie w sprawie śmieci, Odbyły się Krajowe Dni Działkowca, Jubileuszowe posiedzenie KR PZD, Moc atrakcji w ROD, Dobre wiadomości dla ROD płyną z NFOŚiGW, Opłaty za radio i telewizję w ROD, Zgłoś się do konkursu z okazji 35-lecia PZD, Porady ogrodnicze. Polecamy lekturze!
Gazeta Regionalna

 O naszym Dniu Działkowca zamieściła informację w wydaniu z dnia 9.09.2016 rok.

<czytaj więcej>
9.09.2016

PODZIĘKOWANIA!!!

Do Zarządu ogrodu wpłynęło podziękowanie dla działkowców i Zarządu za aktywny udział w  okręgowych Dniach Działkowca w Żarach.
                            <czytaj więcej>
8.09.2016
Najnowszy Informator Działkowca

W najnowszym Informatorze Działkowca: 35-lecie istnienia PZD; Konkurs Jubileuszowy - "PZD - historia i wspomnienia"; Wspólne świętowanie!; Zakończono przegląd ROD i działek; PZD walczy z opłatami za śmieci; Problem meldowania w ROD; Milionowe inwestycje w ogrodach oraz wyniki konkursów krajowych i porady ogrodnicze. Polecamy lekturze!

Najnowszy Informator Działkowca

W najnowszym Informatorze Działkowca przeczytasz m.in.: Spotkanie z Rzecznikiem, Krajowe Dni Działkowca i Jubileusz PZD, Przegląd ogrodów i działek, Czym grozi nielegalne budownictwo w ROD?, Inwestycje w ROD w 2015 roku. Serdecznie polecamy lekturze!
         
 
Zielona Rzeczpospolita na lato

W najnowszym numerze Zielonej
Rzeczpospolitej przeczytaj koniecznie: Ogrody działkowe rosną w siłę -
wywiad z Prezesem PZD Eugeniuszem Kondrackim, Biedni z autem za sto
tysięcy, Czy wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich zagrozi altanom?,
Gorący temat - Zawyżone opłaty za śmieci, Ogrody przyjazne niepełnosprawnym, Powszechny przegląd zagospodarowania ROD i działek, Nie trujmy siebie i innych.