Działka po zmarłym działkowcu a niezgłoszenie w terminie wniosku przez osoby bliskie. 

Do prawników PZD często kierowane są pytania – zarówno ze strony rodzin zmarłych działkowców, jak i członków zarządów ROD, o prawa (roszczenia) przysługujące bliskim zmarłego działkowca w sytuacji, gdy uchybili oni terminowi na zgłoszenie wniosku o ustanowienie prawa do działki po zmarłym działkowcu. 
                                               <czytaj więcej>
Lista prac na działce w grudniu 

Zachęcamy do zapoznania się z poradami ogrodniczymi na grudzień. W tym miesiącu m.in.: o tym, co robić, jesli pojawiły się już pierwsze opady śniegu, jak zabezpieczyć wrażliwe gatunki roślin, o bieleniu pni drzew owocowych i co robić, by nie dopuścić do tzw. suszy fizjologicznej roślin zimozielonych oraz iglastych.
                                      <czytaj więcej>
               NASZE ŚWIĘTO PLONÓW

Dnia 2 września świętowaliśmy tradycyjny Dzień Działkowca –nasze święto plonów. Tradycyjnie wszystkich przybyłych powitał Prezes ogrodu, witając szczególnie miłych gości w osobach: Wice marszałka województwa Pana Stanisława Tomczyszyna, Starostę żagańskiego Pana Henryka Janowicza, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu Panią sierż. Aleksandrę Jaszczuk. 
                                               <czytaj więcej>

O naszym święcie informuje również Regionalna nr 36 
z dnia 8.09.2017
       
     KRAJOWE  DNI DZIAŁKOWCA 

W dniu 26 sierpnia w Bytomiu odbyły się Krajowe Dni Działkowca 2017 w których to udział wzięła delegacja okręgu a w jej składzie przedstawiciele naszego ogrodu Państwo Beata i Piotr Węglik oraz Prezes ogrodu. Tegoroczne obchody Dnia Działkowca miały szczególnie uroczysty przebieg ze względu na jubileusz 120 rocznicy powstania ogrodów działkowych w Polsce.
                                    <czytaj więcej>
             Moje kwiaty!

Zakończone zostało przyjmowanie zdjęć do konkursu "Moje kwiaty" 2017.
                                                      <tu kwiaty>
czytaj więcej<6><5><4> <3><2><1>
Informator Działkowca 

Wśród najważniejszych informacji, które w lipcu znajdziesz na ogrodowych tablicach informacyjnych w swoim ROD m.in. o rozpoczetych 1 lipca br. w Koźminie Wielkopolskim obchodach jubileuszowych 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, dotacjach dla ROD, pożyczkach z Funduszu Samopomocowego PZD, wystąpieniu KR PZD do ministra środowiska ws. śmieci, nowych zasadach segragowania śmieci, likwidacjach ROD, pracach nad statutem oraz wspólnym świętowaniu w Bytomiu podczas Krajowych Dni Działkowca, które odbęda się 26 sierpnia br. 
Informator Działkowca

Wśród najważniejszych informacji, które w październiku znajdziesz na ogrodowych tablicach informacyjnych w swoim ROD m.in. o obchodach Krajowych Dni Działkowca 2017 w Bytomiu, liście Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowanym do działkowców. W obronie warszawskich ROD przez PZD, karach porządkowych w ROD, wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie śmieci oraz kompostowaniu odpadów. 
Zielona Rzeczpospolita Lato                  2017 
W najnowszym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” – Lato 2017, który na koniec czerwca trafił już do wszystkich ogrodów m.in. o nowelizacji statutu PZD, o obchodzonym w tym roku jubileuszu 120-lecia, w tym o historii najstarszego ogrodu w Polsce i Europie, o korzystych dla działkowcach orzeczeniach NSA, Sądu Najwyższego i innych sprawach związanych np. z roszczeniami, a także wiele innych ciekawych tematów, które poruszają aktualne i wazne tematy dotyczące zdobywania środów na rozwój ROD. Zachęcamy do czytania w wersji on-line.
                       

czytaj


Zielona Rzeczpospolita Wiosna 2017 
W najnowszym numerze „Zielonej Rzeczpospolitej” – Wiosna 2017 – na walne zebrania w ROD polecamy uwadze artykuły dotyczące kolejnego medialnego ataku na działkowców, zarządy ROD i Związek: „ Kolejne ataki na PZD”, „Medialna nagonka na Zarządy ROD”, „Senator Staroń znów przeciw działkowcom”, „Prezes TVP zaprzecza faktom”.
Ponadto w numerze: poradnik dla działkowców dot. walnych zebrań w ROD, interpretacje przepisów prawnych odnośnie podatków, artykuł nt. monitoringu w ogrodach, informacja odnośnie aktualnych roszczeń do gruntów ROD oraz informacja o dotacjach gminnych dla ROD.
W numerze nie mogło także zabraknąć artykułów dot. ekologii: „Ogranicz plastik i bądź eco”, „Sypią się mandaty dla działkowców” oraz „Inspektor nadzoru apeluje”. Zachęcamy do czytania.
 
21.04.2017

Czytaj